Cevizin faydaları nelerdir?

(Sıhhat) için oldukça faydalı olan cevizin faydaları saymakla bitmez. Ancak cevizin sıhhat için faydalarından faydalanmak için kumpaslı olarak günlük belli bir oranda harcanması gerekmektedir. Özellikle kalp ve damar sıhhati ve akıl gelişimi için oldukça faydalı olan ceviz aynı zamanda kolesterolün dengelenmesin de tesirlidir.

Ceviz kapsadığı elementler sayesinde antioksidan misyonu da bakmaktadır.
Ancak kalp sorununuz var ise hekiminize danışarak günlük olarak belli bir miktarda harcamanız önerilir. Kanın pıhtılaşmasını da maniler.

-ortalama olarak günlük 5 adet ceviz harcanmansın özellikle damarların etrafını genişlettiği ve kanı temizlediği öğrenilmektedir. Bununla birlikte kolesterolün dengelenmesine da işe yararlar.

-özellikle diyabet hastalarının kan şekerinin dengelenmesi için günlük 5-6 adet ceviz harcanması lüzumludur. Ceviz kan şekerini dengeler.
Bireyin mukavemetinin yükselmesi hastalık üreten hücrelerin de yenilenmesinin önüne geçer

-E ve B6 vitaminlerini kapsayan cevizin beyin sıhhati için ehemmiyeti çok büyüktür. Asap sistemine yaptığı pozitif tesirleri neticesinde de öğrenilmektedir. Özellikle çocukların günlük olarak ceviz harcamaları gerekmektedir. Beyin gelişiminde oldukça faydalı olan ceviz stresle çaba da oldukça tesirlidir.

-yatmadan evvel yenen 2 adet ceviz yemeniz uyku sorununuzun da önüne geçer.
Şayet uyku problemi yaşıyorsanız uymadan evvel birkaç tane ceviz yiyebilirsiniz.

ceviz omega 3 ü oldukça fazla kapsadığı için cilt için de oldukça faydalıdır. Cildin esnek oranını dengelemede oldukça tesirli olan cevizin etkisini bakmak için günlük olarak ve kumpaslı olarak yemeniz gerekmektedir. Ceviz sayesinde ciltteki sorunların önüne geçilirken aynı zamanda hücrelerin canlı kalmasını sağlarken ihtiyarlama tesirlerinin de önüne geçer.

.

0 0 oy
Article Rating
Author

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi duymayı çok isteriz, lütfen yorum yapın.x