Su perhizi nasıl yapılır?

İnsan bedeninin %75’i sudur. Bunun için sıhhat için de suyun ehemmiyeti hayati kalitededir. Su tüketimi günlük olarak herkes için oldukça ehemmiyetli olmasının yanı sıra aşırıya kaçmadan su tüketimin yapılması gerekmektedir.

Günümüzün en büyük hastalıklarından biri olan obezite özellikle sıhhati fena doğrultuda etkileyen bir hastalık. Öteki birçok ölümcül hastalığı da tetikleyen fazla kilo şahsın yalnızca günlük hayat niteliğini negatif değiştiren fena bir olgu olarak değil hayati bir ehemmiyete de sahiptir.
Ancak fazla kilolarınız için perhiz yapmak isterseniz yeniden de hekiminiz ile görüşmeniz gerektiğini andırdırmak isteriz. Su perhizi özellikle bu günlerde oldukça sık karşılaştığımız ve sınayan şahısların hoşnut kaldığı perhizlerden biri.

Su perhizi nedir?

Su perhizi gün içerisinde oldukça fazla akışkan ve su harcayarak katı besinlerin alınmasının önüne geçmek için kullanılan bir perhiz çeşididir. Soğuk suyun daha çok içildiği su diyetinin esası ise soğuk su içildiğinde insan bedeni suyun etkisi ile düşen beden ısısını tekrar kazanmak için daha fazla kalori yakması, bunun içinde hakikatinde soğuk içerken dahi kalori yakmış oluyorsunuz.
Şayet bu perhizi 5 günden fazla yapacaksınız netlikle doktorunuz ile görüşmeli onun da onayı eşliğinde su perhizi yapabilirsiniz. Su perhizi ayrıntılarını hekiminize danışmanız önerilir.

.

0 0 oy
Article Rating
Author

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi duymayı çok isteriz, lütfen yorum yapın.x