Açıkçası çok yeni bir haber değil. Ama bilmeyenlerin bir hayli fazla olduğu da bir gerçek

Google Domain artık Türkiye’de.

Google markasının güvenilirliği kendini her yerde hissettiriyor. Çıkardıkları bazı hizmetlerde istedikleri başarıyı yakalayamasalar da insanlar Google artık domain satıyor haberini duyduktan sonra hemen alan adımı nasıl taşırım, Google’dan nasıl domain alırım diye araştırmaya çoktan başladı. Çünkü hem güvenilir hem de internet dünyasına yön veren bir marka odluğunu biliyorlar.

Biz de bu başlık altında Google’dan nasıl domain alınır konusuna değindik

Öncelikle bir Google hesabınızın olması gerekiyor.

Sonra bu adrese girin Google Domains. Güvenlik gereği tekrar şifrenizi sorma ihtimali var. Sağ üst köşedeki “Oturum Aç” butonuna basıp hesabınıza girin.

Karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran çıkacak. Bu ekranda 1 rakamı ile gösterilen yerden dilerseniz yeni domain alabilir. 2 rakamı ile gösterilen yerden mevcut domain yani alan adınızın Google’a taşıma işlemlerini başlatabilirsiniz.

Google Domain
Google Domain hizmeti artık Türkiye’de

Satın alma süreci diğer domain firmaları gibi işliyor. Hatta işlem daha kısa. Google Domain com uzantılı alan adları için güncel fiyatı 75₺. Ama diğer tüm alan adlarını da satın alma şansınız var.

Bu süreç içerisinde Google ile iletişime geçip sorularınızı iletebiliyorsunuz. Bunun dışında bizlere danışmak isterseniz İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Biz bu satırları yazarken Google Domain hizmeti için herhangi bir kampanya sunmuyor. Özellikle alan adını Google’ye aktarmak için bekleyenlerin bir çoğunun isteği aktarma işlemlerinin ücretsiz olması.

Çünkü hali hazırda reklamsız, sessiz sedası piyasaya girmesiyle dahi tüm dikkatleri üzerine çeken Google Domain hizmeti için insanlar bir miktar fazla para dahi vermeye hazırken bu süreç için indirim beklemek pek gerçekçi olmayacaktır.

Son olarak eklemek gerekirse her şey Domain ile de bitmiyor . Bir de Hosting hizmeti almanız lazım. Google’ın bunun için de biz çözümü var. Google’dan barındırma hizmeti de alabilirsiniz. Ama bu işlem biraz daha karmaşık bir konu.

Hatta bazıları için diğer hosting firmaları ile kıyaslandığında oldukça karmaşık yapıda olan bu diğer hizmeti ilerleyen zamanlarda detaylıca açıklayacağız.

0 0 oy
Article Rating
Author

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi duymayı çok isteriz, lütfen yorum yapın.x